פרולוג
לפני
אלמה- בקצב אחר
מעבר
רותה בחלון
צער
אלמה ביפו- ב'
פגישה בתוך מראה
"לא בבית"
"מזמן לא שתיתי יין"
הולך ברחוב
"לא הרבה בנזין"
סדין מכסה את המראה
אלמה ביפו- א'
מרדף
מעבר
טנגו מארה
תמונה- א', ב'
מוטיב האהבה
ביקור- בקצב אחר
דפנה
ילדים
מעקב
שקיעה
לב דיזינגוף- בקצב אחר
"הושט לי יד"
אהבה אחרת
בוקר אחרי הגשם
נמל יפו
פינלה- התחלה חדשה

 

 

האלבום 'אלף נשיקות קטנות' הוא אחת מאותן יצירות המופת החשאיות של גרוניך שרק מעטים זכו להאזין להן. האלבום הוקלט בשנת 1981, אך הופץ רק בשנת 1982. יש להניח כי האלבום הודפס במהדורה מצומצמת בלבד, שכן מאז ומתמיד היה קשה מאוד להשיגו.

ההאזנה לאלבום האינסטרומנטלי מגלה כי ריבוי הקטעים איננו בא לידי ביטוי של ממש שכן כל צד מחולק לשלוש רצועות המורכבות ממספר רב של קטעים קצרים יותר המחוברים זה לזה. המוסיקה היא שילוב של מספר תמות הזוכות לפיתוח ולווריאציות. במיוחד בולטת התמה הפותחת ומסיימת את האלבום, המזכירה מעט את המוסיקה לסרט 'טרנזיט' שגרוניך הלחין מעט קודם לכן. במפתיע, לא כל המוסיקה שמופיעה בסרט נכנסה בסופו של דבר לאלבום, אך גם האלבום מכיל מספר קטעים שלא נמצאים בסרט.

עטיפת האלבום איננה מפרטת מי הנגנים הנוטלים חלק באלבום, אולם מדובר ככל הנראה בקבוצת נגנים מהתזמורת הפילהרמונית, וכן בנגן הסקסופון פטר ורטהיימר וגיל דור בגיטרה. נוסף על הלחנת המוסיקה, גרוניך עיבד, ניצח וכמובן ניגן בפסנתר באלבום. בין המשתתפות בסרט ניתן למצוא את נירית ירון וכן את קורין אלאל בתפקידי משנה.

'טנגו מארה' הוא למעשה השיר המוכר 'עכשיו זה שנינו' בגרסה אינסטרומנטלית, כאשר את תפקיד הקול מבצע סקסופון. אפילו הסולם זהה בשתי היצירות. האלבום מכיל גם קטע נוסף שעתיד להופיע ב'צמר גפן מתוק': גרסה אינסטרומנטלית ל'נואבה', המופיעה בעיבוד בוסה נובה, ובשינויים קלים במלודיה, תוך השמטת הפתיחה המוכרת והפזמון. מעניין לציין כי בגרסה זו מתארח בנגינה בחליל שם טוב לוי, ותורם תרומה משמעותית לעיבוד, בדומה לתרומתו ל'יש לי סימפטיה' המופיע ב'אלבום משפחתי'.

הפסקול זכה בפרס ראשון לפסקול הסרט הטוב ביותר 1981 (לפי החלטת ועדת הפרסים לסרטי איכות מטעם מרכז הסרט הישראלי והמועצה הלאומית לתרבות). לנו לא נותר לקוות כי תמצא הדרך להפיץ את האלבום במהדורה דיגיטלית.

עופר שנער, כל הזכויות שמורות (c)