שמי שלוימה
הגליל
כשהנרות דולקים
מצב-רוח יפואי
טנגו זיקנה
רובוט אנושי
זהו זה ולא אחרת
שיר המיפלצות
אמא שלי תמיד רצתה שהבן שלה יהיה בטלויזיה
שיר אהבה אסקימואי
קואי-נה-נה-נה
פאראנויה
צריך להזיע

לאחר שגרוניך חזר לישראל בשנת 1979 הוא הוזמן לנגן את 'רוזה מרציפן' במגזין טלוויזיה חדש של הטלויזיה החינוכית שהיה מיועד לבני נוער. זו היתה ההופעה הראשונה של גרוניך ב'זהו זה'. ההופעה סימנה את תחילתה של שותפות יצירתית ארוכת שנים בין גרוניך לתוכנית. באמצע שנות השמונים הוזמן גרוניך להצטרף לצוות התוכנית באופן קבוע, על מנת להלחין ולבצע, מידי שבוע, את 'שיר השבוע'. גרוניך עמד במשימה הלא פשוטה בכבוד. אמנם רמתם של השירים איננה אחידה, אולם רבים זוכרים שירים מתוך התוכנית בחיבה. בין השירים הבולטים השיר הפותח, 'שמי שלוימה', 'הגליל', שהינו אחד השירים היפים והקליטים של גרוניך (ולראיה גידי גוב, שהשתתף בביצוע המקורי, שר חלק מהשיר בתוכנית הטלויזיה שלו העוסקת באוכל שנים רבות לאחר מכן), וכן 'מצב רוח יפואי'. בשיר זה בו מסלסל גרוניך לראשונה בסגנון ערבי כחיקוי לקולו של המואזין, מוטיב שעוד יחזור ביצירתו. בדומה, מהווה השיר 'פראנויה' (שהקדים את שירה המפורסם של אחינועם ניני בשם זה) מעין אב-טיפוס ל'נדודי שינה' – הן מבחינת תפקיד הבס והן מבחינת המקצב. שיר נוסף שזכה לביצועים רבים ופופולריות בקרב הקהל הצעיר יותר הוא 'כשהנרות דולקים'.

באלבום, שאת מילותיו כתבה נירית ירון, השתתפו בשירה צוות זהו זה באותה עת: מוני מושונוב, גידי גוב, דבלה גליקמן ושלמה בראבא, וכן השחקן ששון גבאי באחד השירים.

את השיר 'קואינהנה', שהינו ללא ספק אחת היצירות המעניינות והמהנות שבאלבום, מבצע גרוניך עם מקהלת העפרוני. בשיר זה יוצר גרוניך מתח בין הקולות העדינים של המקהלה לקולו שלו. שיר זה בוצע בהופעותיו של גרוניך עם מקהלת מורן.

במשך ארבע השנים בהן נטל חלק גרוניך בתוכנית זהו זה. העבודה בתוכנית סייעה לביסוס תדמיתו כמלחין רב-גוני בלתי צפוי ומוכשר. גרוניך ציין פעמים רבות כי על אף הפרסום שהקנתה לו העבודה בזהו זה, לאחר ארבע שנים הוא חש כי הוא הגיע למיצוי, והעדיף לסיים את תפקידו בתוכנית.

גרוניך הלחין לתוכנית שירים רבים שלא נכנסו לאלבום. חלקם הושרו על-ידו וחלקם על-ידי צוות התכנית. בין השירים:
רד אלינו אווירון – מילים: חנן פלד, ביצוע: צוות זהו זה.
בואו נטייל – ביצוע: שלמה בראבא
אסיר ואסיר תודה – מילים: נירית ירון
גלים – מילים: שלמה גרוניך. ביצוע: צוות זהו זה
הוריקן – מילים: נירית ירון
המסכנים – מילים: נירית ירון (פארודיה על מחזות זמר כדוגמת עלובי החיים. בשיר משתתפים גוב וגליקמן בתפקיד זוג העניים המסכנים, אלי גורנשטיין בתפקיד המפיק העשיר, מקהלת ילדים קטנה, וגרוניך עצמו בתחפושת של מלאך לבן.)
חינוך מיני – מילים: חיים אידיסיס. ביצוע: צוות זהו זה
חניה – מילים: נירית ירון
טרזן – מילים: נירית ירון
יומו של הערפד – מילים: נירית ירון
כדורגל – מילים: נירית ירון (בהשתתפות כוכבי נבחרת ישראל)
כולם מחפשים – מילים: נירית ירון
כלכלה – מילים: נירית ירון
עבודה קשה – מילים: נירית ירון
צפת – מילים: נירית ירון
רדיו – מילים: נירית ירון
ריגול אצות – מילים: נירית ירון
שדכן – מילים: נירית ירון
שיויון זכויות – מילים: נירית ירון
שידור חוקר – מילים: נירית ירון
שיר השדרנים – מילים: נירית ירון
שיר התאטרון – מילים: נירית ירון
שיר סיום – מילים: אפרים סידון, ביצוע: צוות זהו זה.

עופר שנער, כל הזכויות שמורות (c)