טרנזישן
נואבה
ילד
I Try To Open My Eyes
אחיזת עיניים
אל נא תלך
יש לי סימפטיה
אדמה חמה
ישראל
הזמן עובר
שיר אהבה
רוזה מרציפן
עד מתי
שלום לך שלום
בשעת ההתבהרות
שירים פשוטים
תלמיד בית ספר תיכון באירופה
שומקום
עכשיו זה שנינו
ואותך

אלבום אוסף זה איננו רק הצגת המיטב מיצירתו של גרוניך, אלא הוא מהווה הזדמנות לסיכום ביניים – השירים, שרובם נכתבו בתחילת שנות השמונים, מרמזים על כך שגרוניך לא זנח את עברו המוסיקלי. השיר היחיד שהוקלט במיוחד לאוסף, 'ואותך', מחזיר את השומע אל ראשית שנות השבעים, לצמד כספי-גרוניך ב'מאחורי הצלילים'. למרות שגרוניך הוא בראש ובראשונה מלחין, השיר אותו הוא בוחר להקליט מחדש הינו דווקא שיר שהולחן על-ידי מתי כספי. במחווה זו למלחין אחר, מוכיח גרוניך כי הוא בטוח ביכולתו. האוסף איננו כולל שירים מתוך אלבומו של גרוניך 'נדודי שינה' מאחר ואלבום זה ראה אור בחברת NMC.

האוסף ממולץ מאוד כנקודת פתיחה להיכרות עם גרוניך. מנסיוני, האוסף התקבל היטב גם אצל חובבי מוזיקה שאינם דוברי עברית. גרוניך בוחר להתחיל את האוסף בקטע אינסטרומנטלי – 'טרנזישן'. זהו אמנם אחת היצירות הטובות שכתב, אולם דומה כי בחברת התקליטים היו מעדיפים לפתוח בשיר אחר, כגון סימפטיה או שירים פשוטים.

שיר נוסף הראוי לציון, שכן הוא אינו מופיע בתקליטיו האחרים של גרוניך הוא 'שלום לך שלום' (מילים: אהוד מנור). השיר, אותו הלחין גרוניך לכבוד הסכם השלום עם ירדן אך ביצע רבות לאחר הרצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, הוא ללא ספק מהטובים שכתב גרוניך.

עופר שנער, כל הזכויות שמורות (c)