הצטרפו לעמוד הפייסבוק

פופיק ארנון

לאלבום 'כל אחד' (1971) הלחין גרוניך שני שירים: 'אל נא תלך' – למעשה הגרסה המוקלטת המוקדמת ביותר לשיר, ו'היה לי לילה' האוונגרדי, הנחשב על-ידי רבים לאחד המבריקים בלחניו של גרוניך. אלבום זה, שהכיל שירים נהדרים נוספים כגון 'בלדה בין כוכבים' של שלום חנוך הוא ללא ספק אחד החשובים שיצאו בישראל באותה תקופה, והעובדה שלא ניתן להשיגו מצערת מאוד.

דני בסן

גרוניך הלחין את השיר 'אתה שייך' (מילים: אהוד מנור). השיר, שנכתב להזמנת משרד החינוך, מופיע באלבום האוסף של אהוד מנור "אין לי ארץ אחרת".

אריק לביא

גרוניך הלחין את השיר 'שיר הלל' (מילים: יהודה עמיחי).

דורון נשר

עבור הקולונוען דורון נשר הלחין גרוניך שלושה שירים למילותיו של נשר עצמו: 'מאה פרצופים', 'נחמיה בן אברהם' ו'שיר הטוק שואו'.

דודו פישר

לאלבומו של פישר משנת 1992 – 'נמר מקטיפה' הלחין גרוניך את השירים 'מוישה מסיבות שבת' ו'שיר הזמר הנודד', הפותח את האלבום, שניהם למילותיו של נתן זך.

ששי קשת

ששי קשת שיתף פעולה עם גרוניך בתחילת שנות השמונים כאשר הופיע יחד עמו במסגרת 'אמריקה'. גרוניך הלחין לו את השיר 'ועוד לא אמרתי הכל' (מילים: נתן זך) לאלבום שיצא בשנת 1986.

גיל אלון

לאלבומו של השחקן גיל אלון 'סימטת החלומות' משנת 1994 תרם גרוניך את 'יוטופיה אווניו', שנכתב במקור לאופרת הרוק 'אמריקה'. בשיר, שאף יצא בתקליטון, משתתפים מקהלת הכושים העבריים מדימונה, ושלמה גרוניך עצמו.

שלמה בראבא

עבור יאצק, דמות בגילומו של בראבא, הלחין גרוניך את השיר 'בואו לטייל'. בהקלטת השיר נטלה חלק מקהלת צדיקוב.

עופר שנער, כל הזכויות שמורות (c)