הצטרפו לעמוד הפייסבוק
ליאור (1974)

סרט המנציח את בנו של המשורר נתן יונתן, ליאור, שנפל במלחמת יום הכיפורים. בין היתר הולחנו לסרט זה השירים 'אם זר קוצים', 'התבין למה האבות', ו'כמו בלדה'.

טרנזיט (1979)

סרטו של הבמאי דן וקסמן אשר כתב את התסריט עם דני הורוביץ. גרוניך הוזמן על ידי מפיק הסרט, ינקול גולדווסר, שביקש ממנו לחזור לישראל לחודש על מנת לכתוב את המוסיקה לסרט. לאחר שהושג המימון המתאים הוזמן גרוניך לשוב לישראל לצורך הלחנת המוסיקה. בראיון מאותה תקופה מציין גרוניך כי המוסיקה לסרט הולחנה מיד לאחר שראה את הסרט בפעם הראשונה. בתחילה כתב גרוניך עיבוד לפסנתר בסגנון שופן, אולם לאחר שהבמאי לא היה מרוצה מהתוצאה, העניק גרוניך ליצירה גוון מודרני יותר בעיבוד חדש בו בולטים הניגוד בין מוטיבים אוריינטלים לקלאסיים-אירופאיים, המשמשים היטב את העלילה העוסקת בעולה מגרמניה המתקשה להתרגל למציאות הישראלית.

התמה המרכזית, שהינה אחת מיצירותיו המעולות ביותר של גרוניך, עובדה על-ידו לקטע האינסטרומנטלי 'טרנזישן' המופיע באלבומו עם שם-טוב לוי 'אלבום משפחתי'. בפתיחת הסרט מבוצעת התמה המרכזית בפנסתר וכלי הקשה, בליווי כינורו של אילן גרוניך. הליווי ישמש לאחר מכן בקטע האינסטרומנטלי 'דיסקין' החותם את אלבום ההופעה החיה 'קונצרט'. בשנים האחרונות ביצע גרוניך פעמים ספורות את 'טרנזישן', בין היתר בפסטיבל הפסנתר בתל-אביב וכן במסגרת הופעותיו עם ליאוניד פטשקה. תמה נוספת שנכתבה במקור לסרט, ואף אותה ניתן לשמוע ב'אלבום משפחתי', היא הפתיחה לשיר 'קושקושון'.

המוסיקה לסרט זכתה לפרס בפסטיבל קוניאק שנערך בצרפת.

אלף נשיקות קטנות (1982)

דרמה עטורת פרסים בבימויה של מירה רקאנטי. הפסקול יצא גם בהפצה מוגבלת כאלבום אינסטרומנטלי.

מתחת לאף (1982)

קומדית פשע בבימויו של ינקול גולדווסר, שכתב את התסריט עם חיים מרין. גרוניך שהלחין את הפסקול מבצע גם את שיר הנושא, 'קצה חוט', למילותיה של נירית ירון, בסגנון יווני משהו. לסרט שתי גרסאות, האחת, המקורית, המסתיימת בשיר 'קצה חוט', והשניה המסתיימת בשירו של גרוניך 'עכשיו זה שנינו', בגרסה המוכרת מהאלבום 'צמר גפן מתוק' שהופיע באותה שנה. השיר 'קצה חוט' הופיע על גבי תקליטון.

סרט בית (1984)

סרט דקומנטרי קצר של נירית ירון המתעד את עבודתו של שלמה גרוניך.

ילדה גדולה (1987)

סרטה הראשון באורך מלא של נירית ירון שזכה להצלחה קופתית ולהכרה אמנותית. גרוניך מבצע את מנגינת הוואלס שמלווה את הסרט בסינתיסייזר, אם כי חותם את הסרט בנגינת התמה המרכזית בחצוצרה, חצוצרן הג'אז הנודע דהיום, והילד דאז, אבישי כהן.

אבא גנוב (1987)

סרט ילדים בבימויו של ינקול גולדווסר.

הינשוף (1988)

סרט קצר בבימויו של אמנון רובינשטיין.

מעבר לים (1991)

דרמה בבימויו של ינקול גולדוואסר. על לחניו לסרט קיבל גרוניך את האוסקר הישראלי. השיר 'מעבר לים' יצא בתקליטון בביצועו של גרוניך.

סיפורי תל אביב (1992)

שיר הנושא, 'תל אביב היא לא ניו יורק' בביצועה של גני תמיר, הולחן על-ידי גרוניך. אשתו של גרוניך דאז, נירית ירון, ביימה את אחד משלושת הסרטים הקצרים שהרכיבו את הסרט: 'מבצע חתול' – לסרט זה כתב גרוניך מוסיקת רקע. הנושא המוסיקלי העיקרי במוסיקה לסרט 'מבצע חתול' הוא למעשה מנגינת השיר 'המסע לארץ ישראל' המוכר בביצוע מקהלת שבא.

החברה של קורבי (1994)
מקס ומוריץ

קומדיה בבימויו של ינקול גולדוואסר.

קרקס פלסטינה (1998)

דרמה קומית בבימויו של אייל חלפון. על לחניו לסרט קיבל גרוניך את האוסקר הישראלי. זו היתה זכייתו השלישית עד כה של גרוניך בפרס. התמה המרכזית בפסקול משמשת גם כאחת התמות המרכזיות של הפרק הראשון ביצירתו של גרוניך 'הרמוניקדנס'.

מסע אברהם (1998)

סרט דקומנטרי על מסעות אברהם אבינו במזרח התיכון שבוים על-ידי יהודה יניב. בסרט משתתפים אלבס אנסקי והישאם יאניס הירדני ממוצא פלשתינאי. הסרט הוא הפקה משותפת ירדנית-ישראלית.
http://www.cairotimes.com/content/archiv03/jord.html

מול היערות (2000)

גרוניך הלחין את המוסיקה לסרט שנעשה על-פי הנובלה של א.ב. יהושע בשם זה.

עופר שנער, כל הזכויות שמורות (c)